KDO tedy opravdu JSEM?

Jsem emoční terapeutka, mentorka a průvodkyně na vaší cestě k emoční pohodě, osobnímu růstu a životu bez stresu. Pro mě to byla opravdu dlouhá cesta až sem, tak pro ty, které to zajímá, tak je tu malé okénko do historie…

Jsem Dana, holka z maloměsta na severní Moravě (drsný kraj!) a jako hodně mladá jsem se přestěhovala do Prahy za svojí láskou. V rámci hledání letní brigády jsem zavítala i do IT firmy, kde jsem zakotvila na dalších 23 let. Vybudovala jsem si skvělou kariéru - od asistentky, přes mnoho manažerských pozic až po ředitelku jedné z dceřiných společností. Celou dobu jsem vše pomáhala rozvíjet a zvelebovat a jela na plný pecky. 

U toho jsem se zvládla vdát i rozvést, vyslechnout si ne zrovna fajn diagnózu, vyzkoušet si alkoholismus, znovu se vdát, zjistit, že nikdy ve svém životě nebudu mít děti, znovu se rozvést, propadnout depresím, seznámit s nejúžasnějším člověkem v mém životě, vzít si ho za muže i se skvělou dcerou (pak že nebudu mít děti - ha!), vyléčit se z nevyléčitelného, nechat deprese a sebelítost někde mimo můj život a po celou tu dobu se plně věnovat své kariéře v IT byznyse naprosto naplno. 

Docela jízda...

...na jeden život.

Mezitím jsem stále hledala něco, co by mi dávalo smysl, co by mi dalo odpovědi na mé nekončící a stále přibývající otázky jako:

  • Proč se člověku děje přesně to a to? 
  • Proč někdo má průběh nějaké nemoci mírný a jiný na ni málem umře?
  • Proč se necítím vesele, když nemám důvod být smutná?
  • Proč mi život nedává smysl? Kdy budu zase cítit radost?
  • Proč se ke mě někteří lidé chovají hezky a někteří ne?

Proč? Proč? Kdy? Jak? Proč… ???!?

Když něco chci, tak dokážu být i urputná. A já ty odpovědi fakt chtěla! Chtěla jsem tomu rozumět, co je za tím. Nedokázala jsem se spokojit s typickou odpovědí medicíny - někomu se děje tohle, někomu toto. Záleží na mnoha rizikových faktorech, apod.

Nezbylo mi tedy nic jiného než ty odpovědi na své otázky začít hledat sama. A tak jsem se dopracovala k mnohaletému studiu Germánské nové medicíny Dr. Ryke Geerd Hamera, která popisuje zákonitosti našich lidských onemocnění. Vše má původ v našich emocích a v situacích, které v životě zažíváme. Vždy jde totiž o to, jaký k daným životním situacím zaujmeme postoj. Nová germánská medicína vnímá každého člověka jako neoddělitelný systém psychika-mozek-orgány a tento ucelený pohled tak umožňuje identifikovat příčinu onemocnění, nastínit jeho průběh a formu přístupu k jeho řešení. Takže jsem prostě zjistila odpověď na své všudypřítomné PROČ!

V 99 % případů si totiž ubližujeme my sami - i když ne naprosto vědomě. 

Tím, jak prožíváme nenadálé situace ve svých životech, jak se k nim umíme nebo neumíme postavit, jestli se trápíme nebo točíme stále ve stejném kruhu i dlouho potom, co už daná situace skončí apod. Ve valné většině životních situací jednáme podle naučených vzorců a programů, aniž bychom si je uvědomovali. Prostě máme zapnutého autopitota a ono to nějak dopadne. Všechny tyto získané informace byly prostě SKVĚLÉ! Pro mě a život mých nejbližších to bylo jako znovuzrození, zjistit, že si za vše můžeme my sami a že si taky můžeme sami pomoct. Což bylo a je neskutečně osvobozující, zjistit, že za tu vyrážku na celém těle si můžu sama, nebo za to, že mám chřipku, nebo za to, že mě bolí v krku a … :) 

Jenže… co s tím dál, když už vím, proč se mi to děje?

Ono se to lehčeji řekne, než udělá. Pro zvládnutí mnoha situací, emocí, našich nastavení nám nestačí říct - příště už to neudělám. To je hezké přání, ale v realitě to nefunguje. Došlo mi to velmi rychle díky zážitkům doslova na vlastní kůži. A tak jsem se rozhodla vzdělávat dál…

Postupně jsem během více než deseti let zkušeností, znalostí, studia, praxe a lidských příběhů pronikala do hlubin emocí a toho, jak jsou v našich životech klíčové. Každou svou volnou chvíli jsem věnovala studiu a pronikání do tajů lidského chování. Mám za sebou velmi intenzivní několikaletý koučovací výcvik a mnoho seminářů a kurzů z oblasti psychologie a osobního rozvoje a především zpracování emocí a jejich projevů na našich tělech a životech.

Jak to se mnou tedy opravdu je?

Nedávno mi bylo 45 let. V IT korporátu už nepracuji, i když mu vděčím ve svém životě opravdu za mnohé, možná za vše. Takže DÍKY za TO! Rozhodla jsem se jít dál vlastní cestou - tedy začít podnikat a nabídnout to, co umím a jsem v tom opravdu dobrá, světu. Hlavním impulsem pro tuto změnu byl pocit smysluplné práce - prostě chci, aby má práce měla přesah, aby měla smysl, aby byla někomu opravdu k něčemu reálnému dobrá, aby někomu pomohla.

Jsem žena, která vám velmi ráda pomůže s vaším životem, s vašimi emocemi, s vaším nastavením, s vymotáním se z kruhu, ve kterém jste se třeba zrovna ocitli. Pomohu vám vrátit do života radost a spokojenost, protože o ty nám jde především. 

Emoce nám totiž ovlivňují v životě naprosto VŠECHNO - náš vlastní život, naše fyzické zdraví, to jak se cítíme, naše partnerské vztahy, vztahy s dětmi a v neposlední řadě i naši práci. Ať už jde o problémy se samotným byznysem nebo třeba “jen” o vztah s kolegy, všude se nám vyskytují ty naše emoce a to jak se u toho, co děláme, opravdu cítíme. 

Na co se u mě můžete spolehnout…
… na pečlivost a kreativitu,
… na lidskost a vnímavost,
… na přístup, který je empatický, motivující, pozitivní, racionální i analytický,
… a v neposlední řadě na velmi laskavý a bezpečný prostor, ve kterém ovšem společně trefíme hřebík na hlavičku vašeho problému a dáme se do práce. 

Těším se na naši spolupráci!