EMYSTE — Synergie emocí, mysli a těla

Publikováno dne 29. dubna 2024

Neustále - snad několik let - jsem hledala nějaké označení sebe sama. Co vlastně jsem? Co dělám? Kombinuji zdánlivě nekombinovatelné a vytvářím svůj naprosto unikátní přístup.

 • Pracuji především se závěry a definovanými zákonitostmi Germánské nové medicíny (komplexní medicínský systém založený na přírodovědeckých zákonech, který umožňuje identifikovat příčinu onemocnění, nastínit jeho průběh a formu přístupu k jeho řešení).
 • Velkou pozornost věnuji především emocím a jejich psychosomatickým projevům na našich tělech.
 • Mám certifikaci jako strategický intervenční kouč, takže používám i tyto nástroje a metody.
 • Stále objevuji a aplikuji nové přístupy ke zpracování životních traumat a k tomu, jak se posunout ve svých životech dál.
 • Do své praxe začleňuji i mé zkušenosti z rozjezdu vlastního podnikání - vím, s čím se potkáte na začátku, na co nezapomenout (některé chybky vyjdou dost draze), co opravdu nevynechat, jak si vytvořit svůj byznys plán a hlavně, jak se z toho nezbláznit…
 • Vycházím také ze svých dlouholetých pracovních znalostí v IT korporátním byznysu - vedení společnosti, nastavení byznysu, komunikace a řízení lidí, motivace týmu i jednotlivců, …

A teď tomu dejte jeden název - pokud možno “všezahrnující”, který nic nevynechá a ještě to bude znít dobře. Protože mentor, kouč, terapeut, praktik… to je prostě fakt MÁLO. Tak jsem na to šla trošku od lesa a vytvořila svou vlastní metodu s názvem EMYSTE a jsem prostě její praktik této metody a tím vaše průvodkyně.

EMYSTE je skutečnou synergií našich emocí, myšlenek a těla.
 • V našich životech neustále zažíváme nové i opakující se situace. 
 • Na ty nějakým způsobem emočně reagujeme - ať už vědomě nebo podvědomě - např. dostaneme strach, jsme smutní, veselí, těšíme se až tak moc, že z toho máme horečku, chceme větší prostor, mít odstup, cítíme se naprosto bezbranní či bezmocní, pro okolí jsme neustále veselí a uvnitř jsme rozervaní na kusy apod.
 • A taky nám v hlavách začnou naskakovat myšlenky - začne se zapojovat naše mnohdy racionální mysl. Mohou to být pochybnosti, různá omezení nebo i naprosto nepodložené vnímání sebe sama a své hodnoty. Nebo i jen přání toho, aby nám někdo opravdu konečně porozuměl a prohlédl ty masky, za které se schováváme. 
 • No a podle kombinace našich emocí a myšlenek začne reagovat naše tělo. Jako nesmírně dobře namazaný stroj, podle předem stanovených cest a pravidel reakcí.

Naše tělo je dokonalé a reaguje na vše, co se děje v naší hlavě i emocích podle předem definovaných zákonitostí. Naše mysl v kombinaci s emocemi je tím nejmocnějším v našem životě. Když jsme psychicky a emočně vyrovnaní, můžeme se uzdravit z čekohokoliv. A přesně definicí a popisem těchto našich tělesných zákonitostí se zabývá právě Germánská nová medicína, jejímž autorem je MUDr. Ryke Geerd Hamer.

Do mého života vstoupila ve chvíli, kdy jsem si už sama se sebou zdravotně nevěděla rady. Podle lékařů můj stav neměl žádnou fyziologickou příčinu a tak bylo potřeba řešit hlavu. Navštívila jsem spoustu odborníků na tyto psychologické a psychosomatické oblasti až jsem se po mnoha pokusech dostala právě až ke Germánské nové medicíně, která jediná mi pomohla. Tomuto systému se věnuji od roku 2014. Nejdříve jsem studovala její základy ve škole Funkční psychosomatiky. Později jsem svá studia rozšířila o další zdroje - materiály Mgr. Františka Nagye ze Slovenska, web Caroline Markolin, kniha Summary Of The New Medicine a také mnoho odborných materiálů přímo od Dr. Hamera vč. kazuistik.

Zatím posledním článkem v rámci Germánské nové medicíny je mou největší školitelkou a inspirátorkou v této oblasti je paní Gabriela Benešová, která se tomuto tématu věnuje aktivně i ve své praxi, kde působí jako průvodkyně a konzultantka pro své klienty. Já ji s naprostou důvěrou doporučuji každému, kdo cítí, že to potřebuje a není schopen si se svými velkými či omezujícími zdravotními neduhy pomoci sám. Gabriela je pro vás tím nejlepším člověkem. 

Možná si říkáte či ťukáte na čelo, proč ji tady zmiňuji - svou konkurenci! Ale já to vím velmi dobře. Vůbec si nekonkurujeme - ani jedna z nás to slovo nezná. Já působím v oblasti prevence, jsem vám průvodkyní a mentorkou na cestě k vyrovnanému životu bez emočně příliš vypjatých situací a Gábi je odbornice ve chvíli, kdy už opravdu řešíte vážné zdravotní problémy a hledáte doplnění ke své standardní ozdravné cestě.

Ovšem GNM je v mých očích "pouze" systém - i když DOKONALÝ, ale pouze systém popisující příčinu a následek. Už se v něm nedozvíme, jak přesně s tím dál pracovat. Tedy je to takové - ano, tohle máš ze strachu, tak se přestaň bát. Tohle se ti děje, protože si sám sebe nevážíš, tak to změň. Ale ze zkušenosti vím, že tyhle uvědomění mým klientům sice otevřou oči, už vědí, kde dělají chybu, dochází jim to. Ale není v jejich silách své jednání změnit. A přesně proto jsem tu já. Pomáhám jim objevit skryté vzorce chování, které je na pozadí řídí a škodí jim a přitom je dělají naprosto automaticky. Díky tomuto propojení Germánské medicíny a další oborů, kterým se věnuji a vystudovala jsem je, je to dohromady dokonalý přístup a systém, který doopravdy dokáže měnit lidské životy. EMYSTE.

 • My sami jsme tvůrci svých emocí. 
 • My sami rozhodujeme o tom, jak se cítíme. 
 • My sami to můžeme změnit.

Pokud tedy cítíte, že chcete mít život zase ve svých rukou a spolehnout se sami na sebe, přerušit destruktivní vzorce, které vám už neslouží a dokonce vám ubližují, moc ráda se s vámi setkám a uvidíme, co vlastně objevíme. Ráda budu průvodkyní na vaší cestě. Spojme se.

0
0

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *